Arcadi Volodos

fortepian

Management: Polska
Manager: Kacper Salzman
tel: +48 22 646 46 28
mob: +48 501 142 085
mail: kacper@salzmanmusic.pl


Arcadi Volodos, obwołany "geniuszem fortepianu", jest bez wątpienia jednym z najwybitniejszych pianistów na świecie. Jego wirtuozeria, unikalny sposób frazowania, używana przez niego paleta barw i liryczna narracja sprawiła, że stał się niezrównanym interpretatorem muzyki romantycznej. Nawet najprostsza melodia barokowa W jego wykonaniu jest równie fascynująca, jak III koncert Rachmaninowa, a jego postrzeganie głębokich myśli muzycznych Schuberta jest tak przenikliwe, jak podróże do mistycznego królestwa twórczości Liszta.

Od swojego debiutu w 1996 roku występuje na całym świecie występując z wieloma najlepszymi orkiestrami, w tym z Berlin Philharmonic, Israel Philharmonic Orchestra, Philharmonia Orchestra, Royal Concertgebouw Orchestra, Munich Philharmonic, Dresden Staatskapelle, Boston Symphony Orchestra, Chicago Symphony Orchestra oraz New York Philharmonic, pod batutą takich dyrygentów jak między innymi: Myung-Whun Chmig, Lorin Maazel, Valery Gergiev, James Levine, Zubin Mehta, Seiji Ozawa, Jukka-Pekka Saraste, Semyon Bychkov and Riccardo Chailly. Volodos regularnie koncertuje w nowojorskiej Carnegie Hall, Berliner Philharmonic, wiedeńskiej Musikverein, Theatre des Champs Elysees w Paryżu oraz w innych ważnych ośrodkach muzycznych w Europie, Stanach Zjednoczonych i Japonii. Od momentu błyskotliwego debiutu na Salzburg Festival (2002 r.) jest tam co roku zapraszany.

Debiut Aradiego Volodosa w Carnegie Hall w 1998 roku został nagrany i wydany przez Sony Classical. Od tamtego czasu wytwórnia ta wydała serię uznanych przez krytykę płyt zawierających jego interpretacje sonat Schuberta, utworów fortepianowych i transkrypcji dzieł Rachmaninowa, a także nagrania koncertowe III koncertu fortepianowego Rachmaninowa z Berlin Philharmonic pod batutą Jamesa Levine oraz I koncert fortepianowy Czajkowskiego pod batutą Seiji Ozawy. Wydana w 2007 roku płyta "Volodos plays Liszt" otrzymała nadawany przez Gramophone Magazine tytuł "Editor's Choice" ("Liszt grany w sposób niepospolity, głęboki i wnikliwy"), została wyróżniona jako Diapason d'Or oraz coroczną nagrodą ECHO-Klassik. W 2010 zostały wydane płyty CD i DVD z jego recitalem w Musikverein, który miał miejsce w latach ubiegłych, i który spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem krytyków muzycznych.
______________________________________________________________

Pobierz pełny życiorys w formacie pdf
Pobierz zdjęcie 1
Pobierz zdjęcie 2