The King's Singers

David Hurley - kontratenor
Timothy Wayne-Wright - kontratenor
Julian Gregory - tenor
Christopher Bruerton - baryton
Christopher Gabbitas - baryton
Jonathan Howard - bas

Management: Polska
Manager: Kacper Salzman
tel: +48 22 646 46 28
mob: +48 501 142 085
mail: kacper@salzmanmusic.pl


The King's Singers to jeden z najsłynniejszych zespołów wokalnych na świecie, który bardzo intensywnie koncertuje, nagrywa oraz prowadzi kursy mistrzowskie na całym globie. Po mistrzowsku wykonują kompozycje zarówno młodych, jaki uznanych kompozytorów, niezależnie, czy śpiewają Tomkinsa czy Takiemitsu, Bacha, czy Bublé. The King's Singers są cenieni za perfekcyjną intonację, jednolitą barwę, znakomitą artykulację tekstu oraz wspaniałe poczucie rytmu, a ich występy zawsze cechują się znakomitym kontaktem z publicznością oraz są pełne uroczego brytyjskiego poczucia humoru.

The King's Singers nagrali ponad 150 płyt i zdobyli zarówno wiele nagród, jak i uznanie najważniejszych krytyków muzycznych. Ich album "Simple Gifts" wydany przez wytwórnię Signum otrzymał w 2009 roku nagrodę Grammy. Zespół jest również głęboko zaangażowany w popularyzację muzyki chóralnej naszych czasów, co ma swoje odzwierciedlenie w ponad 200 zamówionych dziełach u prominentnych współczesnych kompozytorów, wśród których są Richard Rodney Bennett, Berio, Maxwell Davies, Ligeti, Łukaszewski, Penderecki, Rutter, Takemitsu i Tavener. Ich ostatnia płyta pod tytułem "High Flight" (Signum, jesień 2011) zawiera utwory zamówione u Erica Whitacre'a a Boba Chilcotta i została nagrana w USA razem z Concordia College Choir. W 2010 roku został wydany album "Swimming over London" zawierający ulubione utwory zespołu w zupełnie nowych aranżacjach. W tym samym roku The King's Singers dokonali premierowego nagrania "Music for Vespers" Pachelbela razem z Charivari Agréable. W grudniu 2011 zostało wydane DVD z repertuarem świątecznym.

Oprócz koncertów, które na całym świecie cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, The King's Singers dzielą się swoim doświadczeniem na wielu warsztatach i kursach mistrzowskich. Zespół dokonuje również własnych opracowań wielu utworów, które ukazują się drukiem w wydawnictwie Hal Leonard i jak dotąd sprzedały się w nakładzie 2 milionów egzemplarzy. Aranżacje The King's Singerse są wykonywane zarówno przez chóry szkolne, amatorskie, jak i profesjonalne zespoły na całym świecie.
______________________________________________________________

Pobierz pełny życiorys w formacie pdf
Pobierz zdjęcie 1
Pobierz zdjęcie 2