Claire Huangci

fortepian

Management: Polska
Manager: Kacper Salzman
tel: +48 22 646 46 28
mob: +48 501 142 085
mail: kacper@salzmanmusic.pl


Urodzona w Nowym Jorku 22-letnia pianistka Claire Huangci dała się poznać melomanom podczas swych czarujących recitali, które cechuje zarówno "techniczna perfekcja" jak i przejmująca i przenikliwa psyche. Gdy po raz pierwszy usłyszał ją legendarny pianista Vladimir Krainev stwierdził, że ma "najszybsze palce na świecie".
W 2003 roku artystka otrzymała stypendium Curtis Institute i tam przez cztery lata kontynuowała studia pianistyczne. W tamtym czasie zadebiutowała z Philadelphia Orchestra pod batutą Wolfganga Sawallischa. Rok 2007 to okres jej pierwszych występów w Europie z recitalami solowymi w Herkulessaal die Residenz w Monachium, Ludwigshafen oraz Salle Cortot Hall w Paryżu, jak również występy z National Philharmonique du Maroc, China Philharmonic Orchestra oraz Suedwestdeutsche Philharmonie Konstanz Orchester.

W 2011 na zajęła 2. miejsce Międzynarodowym Konkursie ARD oraz nagrodę dla najmłodszego finalisty od BR Klassik. W finale wykonywała I koncert fortepianowy e-moll Chopina z Symphonieorchester Bayerischen Rundfunks w Munich Gasteig i uzyskała bardzo dobre recenzje krytyków muzycznych. Jako częsty gość radia i telewizji Claire występowała w Deutsche Welle, FranceTV2, TVP (Polska), CCTV (Chiny), NHK (Japonia), RTBF (Belgia), FOX News i PBS (USA) oraz była gościem w wielu rozgłośniach radiowych na całym świecie.

Sezon 2011/2012 to występy z Munich Chamber Orchestra w Herkulesaal, z Munich Rundfunkorchester w Prinzregententheater, z Boca Raton Symphony i Maestro Philippem Entremontem, z Columbus Symphony Orchestra, Boulder Chamber Orchestra, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Łódzkiej, Istanbul State Symphony Orchestra, Collegium Musicum Basel oraz koncert sylwestrowy z Santa Fe Symphony, a także recitale w Niemczech, Austrii, Francji, Szwajcarii, Turcji, Chinach, Ameryce oraz występy na Schwetzingen Festspiele i Festspiele Mecklenburg Vorpommern. W 2012 roku będzie również artystą-rezydentem w Newport Festival oraz Festival Miami.

Claire Huangci od października 2007 roku studiuje w Hannover Musikhochschule w klasie Prof. Vardi. Otrzymała stypendia Deutsche Stiftung Musikleben, DAAD i Yamaha Music Foundation oraz zdobyła grant firmy SONY (2010) od NYC Salon de Virtuosi, a także Promusicis Award i nagrodę Orpheum Music Prize Zurich. Od 2012 roku będzie wspierana przez Accenture Foundation w Paryżu.
______________________________________________________________

Pobierz pełny życiorys w formacie pdf
Pobierz zdjęcie 1
Pobierz zdjęcie 2