Hagen Quartet

Lukas Hagen - skrzypce
Rainer Schmidt - skrzypce
Veronika Hagen - altówka
Clemens Hagen - wiolonczela

Management: Polska
Manager: Kacper Salzman
tel: +48 22 646 46 28
mob: +48 501 142 085
mail: kacper@salzmanmusic.pl


Hagen Quartet powstał w 1981 roku i od początku osiągał sukcesy na wielu konkursach oraz podpisał prestiżowy kontrakt nagraniowy z Deutsche Grammophon. W ciągu 20 lat współpracy z tą wytwórnią kwartet wydał 45 płyt. Repertuar Hagen Quartet obejmuje niemal wszystkie dzieła stworzone dla kwartetu smyczkowego. Zespół stworzył i przez wszystkie lata swojej działalności utrzymał charakterystyczne brzmienie, które kształtowało się również poprzez współpracę z takimi muzykami jak Nikolaus Harnononcourt, György Kurtág, Maurizio Pollini, Mitsuko Uchida, Krystian Zimerman, Heinrich Schiff oraz Jörg Widmann.

Zarówno podczas koncertów, jak i na nagraniach, Hagen Quartet prezentuje bardzo ciekawe i starannie dobrane programy, obejmujące wszystkie epoki: od Haydna po Kurtaga. Hagen Quartet regularnie wykonuje utwory kompozytorów młodego pokolenia i dokonał wielu światowych prawykonań.

Muzycy Hagen Quartet są również cenionymi pedagogami, wykładając w Mozarteum w Salzburgu oraz w Konserwatorium w Bazylei, a także udzielając lekcji mistrzowskich na całym świecie. Wiele początkujących zespołów stawia sobie Hagen Quartet jako wzór, podziwiając ich wzajemne zgranie, jakość dźwięku, różnorodność stylistyczną oraz niezwykle wysublimowane podejście do muzyki kameralnej.
______________________________________________________________

Pobierz pełny życiorys w formacie pdf
Pobierz zdjęcie 1
Pobierz zdjęcie 2