Dame Evelyn Glennie

perkusja

Management: Polska
Manager: Kacper Salzman
tel: +48 22 646 46 28
mob: +48 501 142 085
mail: kacper@salzmanmusic.pl


Odznaczona w 2007 roku tytułem Dame Commander Imperium Brytyjskiego jest pierwszą artystką w historii muzyki, która funkcjonuje wyłącznie jako perkusista solista. Jako jedna z najbardziej eklektycznych i innowacyjnych muzków na dzisiejszej scenie, wciąż na nowo określa cele i wymagania, co do roli perkusji. Tworzy również spektakle pełne tak wielkiej witalności, że stają się one niemal nowym typem koncertu.

Evelyn Glennie w wieku 19 lat ukończyła z wyróżnieniem Royal Academy of Music w Londynie. Artystka daje ponad 100 koncertów rocznie, występując z najlepszymi dyrygentami, orkiestrami i artystami na całym świecie. Jej rozmaita współpraca obejmuje łączenie wizualizacji z muzyką na żywo i improwizacje z DJ Yoda oraz początkujący "Beat-boxer" ze Shlomo. Tworzy również sama sobie nowe wyzwania przez współpracę z Marc Brew Productions Ltd dla współpracy tanecznej dla Olimpiady Kulturalnej w 2012 roku, jak również współpraca z takimi artystami jak: Nana Vasconcelos, Kodo, Bela Fleck, Bjork, Bobby McFerrin, Sting, Emmanuel Ax, Kings Singers, Mormon Tabernacle Choir, Fred Frith i Chińska Orkiestra Taipei.

Jej repertuar wciąż się poszerza i zawiera między innymi zamówione około 170 nowych kompozycji na perkusję solo u wielu najwybitniejszych kompozytorów na całym świecie. Jako dwukrotna zdobywczyni Grammy oraz nominowana do nagrody BAFTA jest również ceniona jako kompozytor i wykonawca muzyki do filmów, dla telewizji i bibliotek muzycznych. Film "Touch the Sound" oraz jej wspaniała przedmowa do tego filmu pozostają kluczowymi audio-wizualnymi świadectwami pozwalającymi poznać i zrozumienia jej świat odczuwania muzyki i tworzenia dŸwięków. Najnowsze filmy i muzyka do sztuk teatralnych obejmują Golf in the Kingdom, The Trench and Trial oraz Retribution.
______________________________________________________________

Pobierz pełny życiorys w formacie pdf
Pobierz zdjęcie 1
Pobierz zdjęcie 2