Canadian Brass

Chuck Daellenbach - tuba
Achilles Liarmakopoulos - puzon
Christopher Coletti - trąbka
Brandon Ridenour - trąbka
Eric Reed - waltornia

Management: Polska
Manager: Kacper Salzman
tel: +48 22 646 46 28
mob: +48 501 142 085
mail: kacper@salzmanmusic.pl


Pięciu wspaniałych muzyków i wirtuozów. Posiadając międzynarodową reputację jednego z najpopularniejszych zespołów dętych blaszanych z pewnością zapracowali na tytuł "najsłynniejszego kwintetu blaszanego na świecie".

Różnorodny repertuar Canadian Brass zawiera zarówno "blaszane" standardy, jak również szeroki wachlarz oryginalnych aranżacji stworzonych specjalnie dla nich. Zawierają one dzieła zarówno mistrzów renesansu i baroku oraz kompozycje epoki klasycyzmu, jak i marsze, ragtime'y, standardy dixilandowe, jazzowe i big-bandowe, utwory świąteczne, muzykę Broadwayu i chrześcijańską oraz popularne piosenki. Zaczynając od bardzo niewielkiego repertuaru przeznaczonego na kwintet blaszany, Canadian Brass stworzyli swój własny muzyczny świat dokonując transkrypcji, aranżując oraz zamawiając ponad 200 utworów, wśród których można odnaleźć kompozycje Michaela Kamena, Luthera Hendersona, Bramwella Toveya, Dona Gillisa i wielu innych. Przekształcili wcześniej niedoceniany ensemble instrumentalny o ograniczonym repertuarze we wszechstronny i energiczny zespół, który może zagrać praktycznie wszystko od Gabrielego aż po Gershwina! Canadian Brass są szczególnie znani ze swoich świątecznych koncertów Bożonarodzeniowych oraz jako czołowi popularyzatorzy dzieł Scotta Joplina dla współczesnej publiczności poprzez studia, aranże i nagrania jego "ragów" i innych kompozycji.

Jako mistrzowie występów na żywo - od koncertów klasycznych aż po muzykę prezentowaną razem z elementami teatru - Canadian Brass rozwinęli swój unikalny styl prezencji scenicznej i kontaktu z publicznością. Niezależnie od stylu, w którym grają to muzyka - wykonywana z pasją i niezwykłą lekkością - jest centralnym punktem każdego występu. Cechą charakterystyczną kazdego występu Canadian brass jest wspaniałe widowisko, spontaniczność, wirtuozeria i przede wszystkim radość wspólnego muzykownia.
______________________________________________________________

Pobierz pełny życiorys w formacie pdf
Pobierz zdjęcie 1
Pobierz zdjęcie 2