Emanuel Ax

fortepian

Management: Polska
Manager: Kacper Salzman
tel: +48 22 646 46 28
mob: +48 501 142 085
mail: kacper@salzmanmusic.pl


Urodzony we Lwowie, przeniósł się do Winnipeg w Kanadzie jako młody chłopiec. Studiował w Julliard School dzięki stypendium Epstein Scholarship Program w ramach Boys Clubs of America wygrywając również Young Concert Artists Award. Dodatkowo podjął studia Francuskigo na Columbia University. Emanuel Ax zdobył uznanie szerszej publiczności w 1974 roku, gdy wygrał pierwszy Międzynarodowy Konkurs Fortepianowy im. Artura Rubinsteina w Tel Awiwie. W 1975 zdobył Michaels Award of Young Concert Artists, a cztery lata później prestiżową Avery Fisher Prize.

W 200. rocznicę urodzin Chopina i Schumanna w 2010 roku, we współpracy z londyńskim Barbican, amsterdamskim Concertgebouw, Carnegie Hall, Los Angeles Philharmonic i San Francisco Symphony, Emanuel Ax zamówił nowe kompozycje u Johna Adamsa, Petera Liebersona i Osvaldo Golijova na trzy recitale, które miały być wykonane w każdym z wymienionych miast razem z Yo-Yo Ma i Dawn Upshaw.

Oprócz tego dużego projektu odbędzie tournee po Azji razem z New York Philharmonic na ich pierwszym tournee z nowym dyrektorem muzycznym Alanem Gilbertem. W jego planach koncertowych jest również trasa po Europie razem z Chamber Orchestra of Europe i Jamesem Conlonem oraz z Pittsburgh Symphony z Manfredem Honeckem. Będzie również koncertował w Chicago, Philadelphii i Bostonie.
______________________________________________________________

Pobierz pełny życiorys w formacie pdf
Pobierz zdjęcie 1
Pobierz zdjęcie 2