O nas


Salzman Music to agencja wywodząca się z Agencji Filharmonia - najbardziej prestiżowej agencji na rynku muzyki klasycznej w Polsce w poprzednich dwóch dekadach.

Kontynuuję idee które rozpoczął mój Ojciec - Jerzy Salzman - mówi Kacper Salzman, właściciel Agencji - w "Salzman Music" zamierzamy się jednak w większym stopniu zaangażować w promocję polskich muzyków.

Na liście artystów Salzman Music, obok kilku gwiazd największego formatu, można znaleźć prawdziwą elitę polskich muzyków młodego pokolenia. Są to osoby wyjątkowe: o kreatywnym podejściu do dźwięku, darze poruszania uczuć i wyobraźni słuchacza.

Zajmujemy się każdym aspektem kariery młodych polskich talentów - od bookingu, poprzez koordynację nagrań, po PR. Jednocześnie obserwujemy postępy najmłodszych, najbardziej obiecujących instrumentalistów, starając się dawać im wsparcie jeszcze zanim wejdą na ścieżkę poważnej kariery.

Agencja kładzie też nacisk na nowoczesne projekty multimedialne, które pomogą zainteresować nowego słuchacza muzyką klasyczną.

Muzyka klasyczna to dziedzina sztuki najwolniej reagująca na zmiany. Podczas gdy muzea, galerie I teatry idą z duchem czasu, filharmonie trwają przy tradycyjnej formie koncertu. Szanując tradycję, staramy się szukać niszy dla muzyki klasycznej prezentowanej w nowoczesnej oprawie. Projekty takie jak: Dj and the Dame, Kronos Quartet, czy Ultimate Paganini to współczesne multimedialne pokazy, oparte na muzyce w wykonaniu wielkich instrumentalistów. Uważam, że integracja muzyki i najnowocześniejszych technik multimedialnych, pomoże zainteresować klasyką młodych słuchaczy - podkreśla Salzman.

Oprócz promowania konkretnych nazwisk z naszej listy, Salzman Music będzie kontynuować tradycję przygotowywania projektów, kreowanych w celu promocji polskich nazwisk.

Jesteśmy na dobrej drodze do stworzenia kilku zaskakujących kooperacji polskich i zagranicznych muzyków. Jako swoje posłannictwo traktujemy niezmiennie propagowanie naszego rodzimego repertuaru (również kompozytorów współczesnych) wśród światowych wykonawców.

Kacper Salzman